LesDeuxAlpes

Narty i Snowboard to nasza pasja!

O miejscowości Les Deux Alpes

O miejscowości Les Deux Alpes

Les Deux Alpes to francuski kurort narciarski położony w samym sercu Masywu Oisans i u wrót Parku Narodowego Ecrins, co oznacza tylko jedno – słońce, niesamowite, nieskalane cywilizacją widoki i jeszcze lepsze warunki narciarskie i snowboardowe.

Czym charakteryzuje się Lesdeuxalpes?

Les Deux Alpes inaczej zwane także lesdeuxalpes, ponieważ wiele francuskich nazw wymawia się i tak łącznie, charakteryzuje się przede wszystkim dziewiczymi rejonami i tym, że jest najwyżej położoną stacją na świecie, a dzięki blisko umiejscowionemu lodowcowi Girose, można tutaj cieszyć się z uroków sportów zimowych cały rok. W ogóle Les Deux Alpes jako pierwszy ośrodek narciarski umożliwił narciarzom i snowboardzistom jazdę po puszystym puchu także w lecie. Dodatkowo południowa strona regionu, w którym znajduje się lesdeuxalpes to Alpy Nadmorskie, schodzące ku Lazurowemu Wybrzeżu. Czyż nie jest to idealne miejsce na wyjazd na narty, snowboard, a co za tym idzie, na urokliwe szusowanie? Jesteśmy przekonani, że tak, szczególnie że jesteśmy w stanie taki wyjazd zorganizować i zapewnić na miejscu niesamowite przeżycia. 

Jakie są warunki narciarskie i snowboardowe?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w LesDeuxAlpes można jeździć cały rok, co oznacza, że jest on przystosowany także technicznie do jazdy w lecie. Nie jest to miejsce sezonowe, a otwarte cały czas, dzięki czemu w pełni działają wyciągi, obsługa, pomoc na stoku, a także wszelkiego rodzaju serwisy, restauracje i bary. Jest to bardzo ważne, ponieważ w letnich miesiącach potrzebujemy odpowiedniego nawodnienia i ochłodzenia, a w zimowych, oczywiście ogrzania za sprawą tradycyjnych alpejskich trunków. Oczywiście nie zalecamy jazdy na nartach, czy też na snowboardzie pod wpływem alkoholu, jednak niekiedy jest to nieuniknione. Wracając do warunków na narty czy snowboard – w każdym okresie, zarówno letnim, jak i zimowym obsługa dba o nienagannie wyrównany stok, a to, że nie jest to jeden z najbardziej popularnych kurortów, sprawia, że trasy nie są szybko wyjeżdżone. Lesdeuxalpes to również jazda poza trasami, także pod same drzwi hotelu, nie tylko na nartach, ale również na desce snowboardowej.        

Co jeszcze warto wiedzieć o Les Deux Alpes?

Wyjazd na snowboard lub narty szczególnie w Alpy zawsze wiąże się z długą podróżą, a czasami z dużymi wydatkami. Nie w przypadku wyjazdu organizowanego przez nas. Gwarantujemy organizację na najwyższym poziomie, która nie będzie kosztowała krocie, jednak w miejscu, jakim jest lesdeuxalpes, zapewni maksymalną frajdę z jazdy. Dzieje się tak, ponieważ bardzo dobrze znamy ten kurort i wiemy, z których wyciągów korzystać, by widoki jak najpiękniejsze, a nasi klienci nie zbankrutowali. LesDeuxAlpes to gwarancja zadowolenia, ponieważ mimo podwyższonego standardu tego ośrodka, barów i restauracji na samym stoku, to jest to miejsce z bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertą gastronomiczną, która nie zawsze oznacza wyłącznie luksusowe restauracje. Także w lesdeuxalpes znajdziemy dla każdego coś miłego!