LesDeuxAlpes

Narty i Snowboard to nasza pasja!

Atrakcje w Les2Alpes

Atrakcje w Les2Alpes

Atrakcji turystycznych w miejscówce Lesdeuxalpes jest wiele, co jest szczególnie ważne, gdy planujemy wyjazd na narty lub snowboard z osobami początkującymi, lub tymi, które nie jeżdżą w ogóle. Gdy znajomi, rodzina będzie zajęta atrakcjami, my, możemy oddać się przyjemnościom związanym z jazdą bez żadnych wyrzutów sumienia.

Les Deux Alpes, czyli przepiękne widoki

Jadąc do lesdeuxalpes nie na narty ani na snowboard warto wykupić karnet dla pieszych w cenie 56 Euro, który pozwoli osobom niejeżdżącym na korzystanie z wyciągów, a co za tym idzie, z uroków górskich, dziewiczych widoków. Dzięki karnetowi można zwiedzić zarówno lodowiec, jak i wiele przygotowanych dla turystów atrakcji. Już na samym lodowcu można dostrzec Mount Blanc i niesamowity widok na nadmorskie Alpy oraz dolinę Lazurowego Wybrzeża. Można się na niego dostać kolejką Jandri Ekspress mierzącą aż 3200 metrów. Nie trzeba wybierać nart, by się tam dostać – ruch jest dla każdego, nawet dla pieszych. Platforma widokowa posiada teleskop, a każdy szczyt jest dokładnie oznaczony. Z platformy można udać się do skywalk, czyli przejścia w chmurach nad przepaścią – jest to atrakcja dla osób lubiących dreszczyk emocji. W drodze powrotnej można zwiedzić także jaskinie górskie znajdujące się na wysokości 3200 m n.p.m. Jest to niezwykła atrakcja nie tylko dla osób nie jeżdżących, ale również dla tych, którzy wybrali się na wyjazd na snowboard lub narty. 

Lesdeuxalpes – co warto robić w czasie wolnym?

Region Oisans jest pełen muzeów poświęconych lokalnej historii i kulturze. W dolinie Mont de Lans do Muzeum Chasal Lento można dotrzeć wyciągiem krzesełkowym lub pięć minut jazdy samochodem od Les Deux Apes. Do muzeum można wejść bez żadnych ograniczeń i obejrzeć eksponaty opisujące codzienne życie w regionie od czasów rzymskich aż po budowę wyciągów narciarskich. Nieopodal lesdeuxalpes znajduje się także dziewicza alpejska wioska Venosc, do której można dostać się gondolą, a następnie wąskimi, brukowanymi uliczkami w górę zbocza. Znajdują się tam tradycyjne sklepy rzemieślnicze i tradycyjne restauracje. Po drugiej stronie Les Deux Alpes znajduje się kolejka linowa do wioski Mont de Lans, gdzie znajduje się targowisko z regionalnymi produktami od tutejszych mieszkańców.

Co jeszcze należy wiedzieć o Les Deux Alpes?

Nie musisz jeździć na nartach, żeby uprawiać tak zwany après-ski, czyli spędzać czas m.in. na imprezowaniu po szusowaniu. Oczywiście mogą to robić również wielbiciele nart i desek snowboardowych. Najlepsze après-ski w lesdeuxalpes to bar Pano, w którym bardzo często impreza trwa do białego rana. Charakteryzuje się przede wszystkim przepięknym widokiem i niesamowitymi Dj-ami, rozkręcającymi imprezę niezależnie od wieku gości. W ciągu dnia, do godziny 15 znajduje się tam zwykły bar i restauracja z wyśmienitymi daniami, na które można zboczyć z trasy.  Warto również w ramach rozrywki po zjazdach lub po zwiedzaniu, gdy nie jesteś fanem sportów zimowych, wybrać się na lodowisko. Jazda na łyżwach z widokiem na Alpy jest niesamowitym przeżyciem!